
Amazon.de mag dan wel verreweg de grootste webwinkel van Duitsland zijn. Als het om mode en schoenen gaat, kan niemand tippen aan Zalando, onbereikbaar op nummer 1 in de Top 10 grootste online fashionwinkels van Duitsland. Dat blijft uit cijfers van Statista en het EHI-onderzoek E-Commerce Markt Deutschland 2018.
Analisten van Statista schatten de omzet van Zalando in 2017 op 1,3 miljard euro. De rest volgt op duidelijke afstand, op nummer 2 komt bonprix.de (591,3 miljoen euro) en hm.com/de/ (442,4 miljoen euro) maakt de top 3 compleet.
Vergelijk de cijfers ook met de Top 10 webshops in 2016. Amazon.de is de meest populaire webshop van Duitsland. Dat blijkt uit onderzoek naar de grootste Duitse webwinkels door B2C-E-Commerce. Met een omzet van 7,8 miljard euro in 2015, laat het van oorsprong Amerikaanse webwarenhuis concurrenten als postorderbedrijf Otto uit Hamburg (2,3 miljard) en de Berlijnse startup Zalando (1,0 miljard), ver achter zich. Dit zijn de 10 grootste webshops van Duitsland.
https://www.duitslandnieuws.nl/blog/2016/09/22/top-10-grootste-webshops-duitsland-amazon-laat-zalando-en-otto-ver-zich/
Oranje tintje aan Top 10 grootste online fashionwinkels van Duitsland
De Top 10 Duitse fashion webshops heeft ook een oranje tintje. Op nummer 6 staat Breuninger van onder meer Willem van Agtmael. De Nederlander woont al meer dan 44 jaar in Duitsland en wist zich op te werken van hoteldirecteur tot mede-eigenaar van Breuninger, een van de grootste luxe warenhuizen in Duitsland. Als honorair-consul wijst hij Nederlandse bedrijven de weg in Baden-Württemberg.
Willem van Agtmael kan putten uit een rijke ervaring in Duitsland. Hij was in 1972 directeur van een hotel bij Hannover. De keten voor wie hij werkte had zijn route al uitgestippeld en bedacht wat zijn volgende standplaats zou worden. Een zekere heer Breuninger was te gast in zijn hotel, en onderhield zich graag met hem over diverse zaken. “Tot hij onverwachts voorstelde om zijn opvolger te worden.”
https://www.duitslandnieuws.nl/blog/2016/04/26/warenhuiseigenaar-willem-agtmael-zorg-op-radar-blijft-duitsland/