
De Duitse spoorwegen ontwikkelen op dit moment busvervoer voor de nachtelijke uren. Dat doen ze niet op basis van eigen ervaringen, maar dank de Nederlandse Spoorwegen die de open data van hun vervoersplan deelden tijdens het Hack-a-train-event in Berlijn.
Derk Marseille was erbij, luister naar de bijdrage die eerder werd uitgezonden op BNR Nieuwsradio.
Deutsche Bahn blij met open data
Hacken in de trein naar Berlijn: de derde editie van Hackatrain rijdt maandag van Amsterdam naar Berlijn. Deelnemers combineren MaaS en de blockchain-techniek om betere oplossingen voor het OV te ontwikkelen.
Hackatrain combineert MaaS en blockchain
De Amsterdamse Amal Whyte is initiatiefnemer en organisator van Hackatrain.
Wat is dit jaar het grootste verschil met vorig jaar?
https://www.duitslandnieuws.nl/blog/2018/06/18/hackatrain-daarom-pakken-100-digitale-talenten-vandaag-de-trein-naar-berlijn/
Hackatrain
Op het festivalterrein zou je zomaar kunnen denken bij Lowlands op bezoek te zijn. De geur van gegrild eten, muziek van vier verschillende kanten schalt uit de boxen, theaterzalen vol met jonge mensen die luisteren naar speeches. Maar het gaat hier toch echt om een technologiefestival.
https://www.duitslandnieuws.nl/blog/2017/07/19/berlijnse-festival-trekt-nederlands-techtalent/
De treinrit van Amsterdam naar Berlijn duurt lang, maar niet als je een wagon vult met jong talent en hen het hoofd laat breken over digitale problemen, dacht initiatiefnemer Amal Whyte. Bijna 100 Nederlanders reizen zo naar het Berlijnse festival Tech Open Air.
https://www.duitslandnieuws.nl/blog/2017/07/06/digitale-talenten-hacken-trein-op-weg-naar-techfestival-toa-berlijn/