Ga naar inhoud

Vernietigend intern rapport: politie Keulen liet vrouwen in de steek

De politie uit Keulen was tijdens de jaarwisseling met veel te weinig agenten aanwezig om de aangerande vrouwen te beschermen. Dat blijkt uit een intern rapport dat Der Spiegel in handen heeft. Opvallend is dat hoofdcommissaris Wolfgang Albers een dag later tijdens de persconferentie stelde dat er wel voldoende politie op de been was. Een tijdlijn wat er aan vooraf ging.

Uit een intern rapport van de Keulse politie van 4 januari waar Der Spiegel de hand op wist te leggen blijkt dat de politie de controle over de situatie rond het station volledig kwijt was. Een dag later sloeg hoofdcommissaris Wolfgang Albers een heel andere toon aan. In tegenstelling tot het rapport van een dag eerder stelde hij toen dat er wel voldoende agenten op de been waren.

Details uit het rapport:

Te weinig agenten; politie is de controle kwijt

  • Er gebeurde te veel tegelijkertijd, daardoor was de politie de controle over de situatie kwijt
  • Er waren te weinig agenten, die onvoldoende waren uitgerust en voorbereid op deze situatie
  • Agenten waren gefrustreerd dat ze niet alle slachtoffers konden helpen en aangiften konden opnemen in de chaos

Te weinig capaciteit

  • Politie was al snel overvraagd omdat er te weinig man op de been was.
  • Agenten werden door een dichte mensenmassa verhinderd om slachtoffers die om hulp schreeuwden te hulp te schieten
  • Een man werd geciteerd: “Ik ben Syriër, jullie moeten me vriendelijk behandelen. Mevrouw Merkel heeft me uitgenodigd”
  • Getuigen werden bedreigd
  • Mannen verscheurden voor de ogen van agenten hun verblijfspapieren. “Jullie kunnen me niets maken, morgen haal ik weer nieuwe.” Of het om echte documenten ging is niet duidelijk.
  • Het lukte agenten niet om mensen met een gebiedsverbod te verhinderen naar het station te komen vanwege te weinig capaciteit.

Spitsroeden

  • Vrouwen moesten in letterlijke zin ‘spitsroeden’ lopen door een rij beschonken mannen
  • De massa voor het station was niet onder de indruk van de politiemacht
  • Agenten troffen talrijke huilende, verwarde passanten aan, vooral vrouwen en meisjes
  • Deze vrouwen meldden geweld, aanrandingen, berovingen
  • Allen wezen mannelijke migrantengroepen als daders aan
  • De schrijver van het rapport zegt dat de agenten met zo weinig respect behandeld werden ‘als hij in 29 dienstjaren nog niet eerder had meegemaakt’.

Volgens het rapport is de hoofdoorzaak dat de politie de situatie niet aan kon dat er te weinig agenten op de been waren en ze niet allemaal voldoende waren uitgerust. Hij betitelt de jaarwisseling als ‘chaotisch en beschamend’.

Tijdlijn

 

7 januari 

  • 10.29 Der Spiegel komt met intern verslag van Keulse politie
  • Aangiftes uit andere Duitse steden stromen binnen
  • Keulse politie houdt drie verdachten aan

6 januari

      • FAZ maakt eerste artikel over gebeurtenissen, Köln-redacteur was op vakantie
      • Oberburgemeister Reker van Köln: “Vrouwen moeten op armlengte afstand van mannen blijven. Meer preventieve tips op de website.” #Keulen— Derk Marseille (@derkmarseille) 5 januari 2016

 

 

    • Persconferentie Keulse burgemeester en politie: ‘Armlengte afstand houden’

 

 

5 januari

Still uit commentaar RTL West via Youtube.
Still uit commentaar RTL West via Youtube. Klik op de afbeelding voor het filmpje.
      •  RTL en Süddeutsche Zeitung berichten als eerste grote media

 

 

    • 16.58 Nieuw persbericht politie Keulen waarin wel melding wordt gemaakt over de aanrandingen

 

 

 2 januari 

      • 09.15 Kölner Stadt-Anzeiger heeft naar eigen zeggen als eerste een artikel

 

 

    • 22.57 Köln Express bericht over aanrandingen

 

 

 1 januari

  • 08.57 Persbericht Keulse politie: ‘Nieuwjaarsnacht goed verlopen

    Trotz der ungeplanten Feierpause gestaltete sich die Einsatzlage entspannt – auch weil die Polizei sich an neuralgischen Orten gut aufgestellt und präsent zeigte.

      • 00.29 Keulse Politie twittert:

 

 

 

Deze man ziet de mensenmassa die door de politie wordt ingesloten. 

Deze vrouw twittert nog voor middernacht: “Ze grijpen me allemaal bij mijn kont. Ik ben echt in paniek, stuur politiemannen naar de dom!” 

Gebeurtenissen voor de jaarwisseling

31 december 

30 december – 1,1 miljoen geregistreerde vluchtelingen in Duitsland

15 decembersterke toename aanslagen op vluchtelingen

13 november – Aanslagen in Parijs

18 oktober – Grote zege Henriette Reker bij burgemeestersverkiezing

17 oktober – Burgemeesterskandidaat Henriette Reker (partijloos) neergestoken 

19 septemberDer Spiegel komt met voorpagina Mutter Merkel Theresa 

17 september – Duitsland-correspondent Wierd Duk bericht over verkrachting in azc’s

11 september – Beierse premier Seehofer (CSU) uit harde kritiek op Merkel

4 september – Duitsland laat Syrische en Afghaanse vluchtelingen die vastzitten in Boedapest en aan de Hongaarse grens door.

15 juli – Merkel troost Palestijns meisje en wordt veroordeeld voor harde opstelling

6 maart – EU-grensdouane Frontex waarschuwt voor miljoenen vluchtelingen.

Find this content useful? Share it with your friends!

Artikel door: