
Einen wunderschönen guten Morgen!
Nieuws van de dag
Zwitserland zet belastingontduikers online
Naam, nationaliteit en soms ook de geboortedatum: de Zwitserse autoriteiten hebben de identiteit van talrijke vermoedelijke belastingontduikers uit het buitenland online gezet, met daaronder veel Duitsers (Spiegel Online).
Amazon gaat belasting betalen in Duitsland
Amazon verandert haar belastingpolicy. Het Amerikaanse webwarenhuis doet sinds deze maand haar aangifte in Duitsland. De reden hiervan zou een onderzoek van de EU zijn geweest (Handelsblatt).
Waarom Duitsland zoveel staakt
Duitse stakingen leken ooit op Duitse humor; een contradictio in terminis. Maar dat is dit jaar wel anders. De grootste economie van Europa ligt op koers om stakingrecords te breken. Van machinisten, kinderdagverblijven, postbodes en piloten, iedereen lijkt mee te doen. De stakingsgolf is meer dan een oprisping, het is een nieuw facet van het onvermijdelijke verbrokkelen van wat ooit het ‘Duitse model’ was (The Guardian).
Innovatie & startups
- Zo komt de luxe Aldi er uit te zien (Trends der Zukunft)
- Steeds minder startups opgericht in Duitsland (Handelsblatt)
- Uber, Microsoft en Daimler azen op deze Berlijnse startup (Gründerzsene)
- Digitalisering ingrijpender dan industriële revolutie, zegt Audi-chef (Trends der Zukunft)