
Einen wunderschönen guten Morgen!
Machinisten beginnen aan grootste staking ooit
Machinistenvakbond GDL heeft opgeroepen tot de grootste treinstaking ooit. Vanaf vanmiddag rijden veel goederentreinen niet meer, het personenvervoer doet vanaf dinsdag mee. De staking duurt in totaal zes dagen, tot komend weekend. (FAZ). Duitse minister van Verkeer is boos (Der Tagesspiegel). Wie al een ticket heeft geboekt kan dat geld hier terugvragen.
Merkel onder vuur in afluisterschandaal
In het jongste afluisterschandaal waar de Duitse geheime dienst BND het Amerikaanse NSA te hulp schoot, zet Angela Merkel onder druk. Ook coalitiepartij SPD wil in een openbare zitting van haar horen in hoeverre de bondskanselier op de hoogte was (Handelsblatt) (Süddeutsche Zeitung) (Spiegel Online). Deze vier vragen moeten beantwoord worden (Spiegel Online).
Het ontbreekt de SPD aan een echte leider
Het ontbreekt de SPD aan charismatische persoonlijkheden. En zelfs als ze er waren dan kunnen de sociaaldemocraten er alleen maar van dromen de volgende bondskanselier te leveren (Süddeutsche Zeitung).
Verder in het nieuws:
- Grootste brouwerij ter wereld AB Inbev wil af van Duitse marktleider Krombacher (Handelsblatt).
- Amerikanen zijn gek op Mercedes, BMW en Audi, maar zien VW niet zitten (FAZ).
- Asielzoekers kunnen straks makkelijker aan het werk in Duitsland (FAZ).
- Berlijns vliegveld is nog niet open, toch landen er al vliegtuigen (Die Welt).
Steeds minder Duitsers
Volgens prognoses van het Duitse bureau van de statistiek wonen er in 2060 veel minder mensen in Duitsland. Nu zijn het er nog 80,8 miljoen, maar zelfs met een hoge toeloop van buitenlanders zullen er dan nog zo’n 73 miljoen mensen wonen. De minister-president van Saksen-Anhalt Reiner Haseloff eist een geboortecijfer van minstens 2,1 procent per vrouw en een radicaal andere geszinspolitiek (Die Welt).