
In Berlijn staan 4.634 Nederlanders geregistreerd, tenminste in 2012. Bernard van der Wees van Keydatos graaft graag in de berg met publieke cijfers en maakt het dan via een kaartje of plaatje inzichtelijk.
Vers in Berlijn om samen met Cecill Etheredge aan zijn startup Keydatos voor datavisualisatie te werken, zag Van der Wees op de Facbook-groep Nederlanders in Berlijn de vraag langs komen waar de meeste Nederlanders wonen. “Een oliebollenbakker vroeg zich af waar hij het beste met zijn kraam kon gaan staan. Toen dacht ik: hé, een leuk onderwerp voor een klein onderzoekje.”
Nederlanders wonen in het oosten
Van der Wees stuurde in dezelfde Facebook-groep een vragenlijst rond die binnen één dag 200 antwoorden opleverde. “Het liep echt even storm, in totaal kreeg ik 307 antwoorden binnen.” Het viel de internetondernemer op dat de meeste Nederlanders in Oost-Berlijn wonen. “Vooral Prenzlauerberg en Friedrichshain zijn geliefd onder landgenoten.”
(Klik op de kaart om verder te gaan bij Keydatos)
Iets meer vrouwen
Ook opvallend; de man-vrouwverhouding onder de inzenders is nagenoeg gelijk: 47% man en 51% vrouw. Van der Wees vond het ook bijzonder dat zoveel mensen aangaven dat ze vanwege werk naar Berlijn zijn gekomen. “Dit kan er op duiden dat er veel banen in de startupscene zijn. Want de meeste deelnemers van dit onderzoekje zijn relatief jong. Maar dit beeld kan ook enigszins vertekend zijn omdat we de enquête via Facebook hebben verstuurd.”
Voor Van der Wees is het onderzoek een stapje in de richting waar zijn startup zich mee bezig gaat houden. “Ik wil vooral het vooral de enorme bergen big data toegankelijker maken voor mensen, bedrijven en onderzoekers. Het zou mooi zijn als je straks makkelijker kunt spelen met bijvoorbeeld de data van het CBS en Destatis.”
Stuur je vraag in
Keydatos gaat de komende tijd samen met Duitslandnieuws meer data-experimenten uitvoeren om daarmee Duitsland inzichtelijker te maken. Heb je een leuk idee of een goede onderzoeksvraag?
Mail: redactie[at]duitslandnieuws.nl
Cijfers op Duitslandnieuws
- Grafiek: Nederland – Duitsland belangrijkste transportader van Europa »
- Grafiek: Aantal industriebanen in Duitsland bleef afgelopen 10 jaar stabiel »
- Grafiek: Verreweg meeste goederen over de weg vervoerd »
- Grafiek: Nederland heeft in totaal meer Twitter-gebruikers dan Duitsland »
- Grafiek: zoveel kerstcadeaus kopen Duitsers per seconde »