Elke morgen snelt Duitslandnieuws de koppen uit de Duitse media. Een selectie van onderwerpen uit politiek en economie. Vandaag: Audi en Opel leveren geen auto's meer aan Rusland door de roebelcrisis, tegelijkertijd breken de Duitse machinebouwers record op record ondanks Rusland. De Deutsche Bank moet snel ergens geld vandaan halen, alle taboes moeten van tafel.

Foto: Bertus Bouwman
Rusland 1
Audi en Opel leveren geen auto’s meer aan Rusland
De roebelcrisis vreet aan de winst van autofabrikanten. Audi en Opel leveren daarom voorlopig geen auto’s meer aan Rusland. De voormalige groeimarkt is voor Duitse ondernemers een nachtmerrie geworden.
- Handelsblatt: Audi en Opel leveren geen auto’s meer aan Rusland »
Rusland 2
Duitse machinebouwers breken record op record
De grootste industrietak van Duitsland – de machinebouw – doet het beter dan ooit. Daar doet de Ruslandcrisis niets aan af.
- Der Tagesspiegel: Duitse machinebouwers breken record op record »
Deutsche Bank
Deutsche Bank zoekt koortsachtig naar geld
De Deutsche Bank is naarstig op zoek naar kapitaal en denkt na over een nieuwe strategie ‘zonder verboden denkrichtingen’. Zelfs de verkoop van de Postbank hoort bij de mogelijkheden.