Ga naar inhoud

Krantenkiosk: Duitsland wil af van bruinkool, hoe VW wil snijden en grijze mannen voorop in protest

Elke morgen snelt Duitslandnieuws de koppen uit de Duitse media. Een selectie van onderwerpen uit politiek en economie. Vandaag: Duitsland wil op termijn na atoomenergie ook af van energie uit bruinkool, de contouren van de bezuinigingsplannen van VW worden zichtbaar en bij demonstraties tegen schaliegas of gentechnologie lopen de oudere mannen voorop.

Energiewende

Duitsland wil af van bruinkool

Vanuit Berlijn komen nog strengere regels voor de grote energieconcerns. Minister van Economische Zaken en Energie Sigmar Gabriel (SPD) wil op termijn af van bruinkool.

VW

Hoe VW wil bezuinigen

Volkswagen-topman Martin Winterkorn wil snijden in zijn bedrijf om meer slagkracht te krijgen. Zijn plannen zorgen voor onrust. De eerste contouren van het bezuinigingsprogramma worden zichtbaar.

Protest

Grijsaards voorop in demonstraties

Wie in Duitsland pleit voor schaliegas of duurzame gentechnologie, moet met agressieve reacties rekening houden. De woede komt vaak van oudere mannen blijkt uit onderzoek.

Lees de Duitslandnieuws nieuwsbrief »

Blijf op de hoogte van politiek en economisch nieuws uit Duitsland Schrijf je in voor de Duitslandnieuws nieuwsbrief

Find this content useful? Share it with your friends!

Artikel door: