Elke morgen snelt Duitslandnieuws de koppen uit de Duitse media. Een selectie van onderwerpen uit politiek en economie. Vandaag: Duitsland wil op termijn na atoomenergie ook af van energie uit bruinkool, de contouren van de bezuinigingsplannen van VW worden zichtbaar en bij demonstraties tegen schaliegas of gentechnologie lopen de oudere mannen voorop.

Foto: Bertus Bouwman
Energiewende
Duitsland wil af van bruinkool
Vanuit Berlijn komen nog strengere regels voor de grote energieconcerns. Minister van Economische Zaken en Energie Sigmar Gabriel (SPD) wil op termijn af van bruinkool.
- Spiegel Online: Duitsland wil af van bruinkool »
VW
Hoe VW wil bezuinigen
Volkswagen-topman Martin Winterkorn wil snijden in zijn bedrijf om meer slagkracht te krijgen. Zijn plannen zorgen voor onrust. De eerste contouren van het bezuinigingsprogramma worden zichtbaar.
- WirtschaftsWoche: Hoe VW wil bezuinigen »
Protest
Grijsaards voorop in demonstraties
Wie in Duitsland pleit voor schaliegas of duurzame gentechnologie, moet met agressieve reacties rekening houden. De woede komt vaak van oudere mannen blijkt uit onderzoek.