
Infrastructuur
Duitsland trekt miljarden uit voor reparatie Autobahn
De Duitse verkeersminister Alexander Dobrindt (CSU) belooft bijna 5 miljard extra voor de afbrokkelende Autobahnen en bruggen. Daarmee gaat het infrastructuurbudget met 40% omhoog. De minister presenteert een plan van vijf punten.
Leger
Waarom Duits leger op ‘een hoopje schroot zit’
Zelden werd het Duitse leger publiekelijk zo te kijk gezet als in afgelopen dagen. De Bundeswehr liep dagen vertraging op met het leveren van materieel naar crisisgebieden. Bovendien bleven honderd straaljagers aan de grond wegens technische mankementen. Het leger zit op een hoopje schroot, kopten Duitse kranten. Hoe dat kan? Jarenlang is verzuimt om het materieel op orde te houden en de gecompliceerde verhouding van het leger met de wapenindustrie.
- WirtschaftsWoche: Waarom Duits leger op ‘een hoopje schroot zit’ »
Stroomsnelweg
Seehofer wil af van stroomsnelwegen
De stroomsnelwegen van noord naar zuid moeten de Duitse Energiewende redden. Maar in het zuiden wil niemand de enorme hoogspanningskabels door z’n tuin hebben lopen. De Beierse minister-president Horst Seehofer (CSU) eist compleet nieuwe onderhandelingen over de stroomsnelwegen. In andere woorden, hij wil geen stroom uit het noorden. Beieren bouwt liever zelf gascentrales.