Elke morgen snelt Duitslandnieuws de koppen uit de Duitse media. Een selectie van onderwerpen uit politiek en economie. Vandaag: Aldi boekte afgelopen jaar maar liefst een derde meer omzet in Groot-Brittannië, Uber valt MyTaxi van Daimler frontaal aan en Axel Springer-baas Döpfner wil meer durf zien bij betaalmodellen voor onlinejournalistiek.

Foto: Bertus Bouwman
Aldi
Aldi verovert Groot-Brittannië
Aldi weet steeds meer Britten naar de winkel te lokken. De omzet van de discounter steeg in 2013 met een derde (EBT: +65%). Voor de komende twee jaar heeft het concern grote plannen.
- Handelsblatt: Aldi verovert Groot-Brittannië »
Uber
Uber valt MyTaxi aan
Verrassende wending in de Duitse taxi-oorlog: Uber begint nu een eigen taxi-app en valt daarmee MyTaxi van Daimler frontaal aan. Bovendien wil het bedrijf in hoger beroep in Hamburg en Berlijn.
- Gründerszene: Uber wordt concurrent van MyTaxi »
- Süddeutsche Zeitung: Uber valt MyTaxi aan »
Axel Springer
Axel Springer vertrouwt in onlinejournalistiek
Ook in Duitsland worden kranten geconfronteerd met dalende advertentie-inkomsten en minder lezers. Axel Springer-baas Döpfner wil meer durf bij onlinejournalistiek zien.