
Meer van Duitslandnieuws:
- Berlijnse verhuisgigant Klaus Zapf overleden: miljonair die er uit zag als zwerver »
- Ursula Piëch: van kindermeisje tot de belangrijkste zakenvrouw van Duitsland »
- Hoe 10 succesvolle Duitse bedrijven worstelen met hun nazi-verleden »
- Hitler-wijn levert 1900 euro op bij Schotse veiling »
- Ikea, Aldi en Volkswagen lieten onderdelen maken door DDR-dwangarbeiders »
Goebbels
Berlijn komt niet van Goebbels’ villa af
Aan ruimte geen gebrek. Alleen niemand wil de voormalige villa van nazi-propagandaminister Joseph Goebbels ten noorden van Berlijn kopen. Ook voor de voormalige FDJ-hogeschool uit de DDR-tijd is weinig belangstelling. Berlijn probeert andermaal van de besmette gebouwen af te komen.
- Die Welt: Niemand wil Goebbels’ villa kopen »
Een ingang naar een bunker is zichtbaar vlakbij de ingang van het voormalige weekendhuis Waldhof am Bogensee van nazi-propagandaminister Joseph Goebbels. Het huis aan de Borgensee – enkele tientallen kilometers ten noorden van Berlijn – staat al jaren te koop. Tot nog toe is het de stad Berlijn niet gelukt om het complex te verkopen. In de villa zijn een bioscoop en een danszaal waarvan de ramen automatisch in de grond kunnen zakken.
De bunker werd in 1939 gebouwd voor Goebbels. De vertrouweling van Adolf Hitler gebruikte het landgoed om zijn gasten te vermaken, waaronder de Tsjechische actrice Lida Baarova waarmee hij een affaire had, tot Hitler haar verbande.
Rocket Internet
Rockets draaiboek voor de beursgang
Degene die het draaiboek voor de beursgang van Rocket Internet heeft geschreven, heeft dat ergens van gekopieerd. Niet zo heel verrassend komt het voorbeeld uit de Verenigde Staten.
Siemens
Siemens maakt zeewind goedkoper
Tot nog toe gelden windmolenparken op volle zee als een duur en onzeker project. Siemens wil in een paar jaar de kosten voor dergelijke projecten radicaal verminderen.
- Manager Magazin: Siemens maakt zeewind goedkoper »
Duitslandnieuws over Duitse ondernemers
- Ursula Piëch: van kindermeisje tot de belangrijkste zakenvrouw van Duitsland »
- Bouwmarktpionier Otmar Hornbach overleden: hij leerde Duitsland ‘doe-het-zelf’ »
- Waarom de rijkste Duitsers liever in de luwte opereren »
- Na dood oprichter Aldi is nu Lidl-baas de rijkste man van Duitsland »
- Mede-oprichter Aldi Karl Albrecht op 94-jarige leeftijd overleden »