Ga naar inhoud

Krantenkiosk: DAX-record wordt niet gevierd, kritiek op ECB-besluit en BASF schrapt extra banen

Elke morgen snelt Duitslandnieuws de koppen uit de Duitse media. Een beknopt overzicht van politieke en economische onderwerpen. Vandaag: Aandeelhouders vieren beursrecord niet, de Duitse industrie noemt renteverlaging ECB een alarmsignaal voor overheden en BASF schrapt 120 extra banen in het kader van een reorganisatie.

DAX

Niemand viert het DAX-record

De Duitse beurs DAX in Frankfurt stootte gisteren door de psychologisch belangrijke grens van 10.000 punten. Vroeger lieten de aandeelhouders dan de sekt aanrukken. Nu blijft grote euforie uit.

Renteverlaging

Duitse industrie vindt renteverlaging alarmsignaal

De voorzitter van de belangenorganisatie van de Duitse industrie (BDI) Ulrich Grillo, noemt de renteverlaging van de ECB een alarmsignaal voor de EU-lidstaten. AfD-lijsttrekker Hans-Olaf Henkel in Europa spreekt van een ‘onmoralistisch subsidieprogramma voor de Duitse industrie’.

BASF

Chemiereus BASF schrapt nog meer banen

In het kader van de reorganisatie van de tak Performance Products wil chemiereus BASF nog meer banen schrappen. Het gaat om 120 banen voor de zomer van 2015. In totaal moeten er 2.000 mensen weg.

Lees de Duitslandnieuws nieuwsbrief »

Blijf op de hoogte van politiek en economisch nieuws uit Duitsland Schrijf je in voor de Duitslandnieuws nieuwsbrief

Find this content useful? Share it with your friends!

Artikel door: