Elke morgen snelt Duitslandnieuws de koppen uit de Duitse media. Een beknopt overzicht van politieke en economische onderwerpen. Vandaag: de omzet van Duitse autofabrikanten groeit ondanks dat consumenten de hand op de knip houden, VW zamelt miljarden in voor de overname van Scania en rebelse Sixt schudt autoverhuurbranche op.

Foto: Bertus Bouwman
Auto-industrie
Duitse autofabrikanten zien omzet groeien
Dat de gewone consument de hand op de knip houdt als het gaat om de aanschaf van een nieuwe auto, lijkt de Duitse autofabrikanten niet te deren. Het komt vooral doordat er extra lease-auto’s zijn verkocht. Toch profiteren niet alle fabrikanten van deze trend.
- Handelsblatt: Duitse autofabrikanten zien omzet groeien »
Scania
VW zoekt miljarden voor overname Scania
Om dochter Scania geheel te kunnen overnemen, zamelt Volkswagen miljarden in. Institutionele aandeelhouders moeten voor het geld zorgen. Nu al heeft de fabrikant een meerderheidsbelang in de vrachtwagenbouwer.
- Handelsblatt: VW zoekt miljarden voor overname Scania »
Sixt
Hoe Sixt de autoverhuur opschudt
Dankzij de opvallende reclamecampagnes geldt Sixt als een brutale rebel tussen de Duitse autoverhuurders. Dit imago blijft kleven aan het bedrijf dat intussen ook contacten zoekt met traditionele bedrijven.
- WirtschaftsWoche: Hoe Sixt de autoverhuur opschudt »