
Zonne-energie
Duitse solarbranche verliest helft banen
Duurzame energie geldt in Duitsland al jaren als een banenmotor, maar vorig jaar daalde het aantal banen. Dat licht vooral aan de solarbranche. Daar ging de helft van de banen verloren. Het heeft alles te maken met het feit dat zonnepanelen in Duitsland steeds minder rendabel zijn.
- Zeit Online: Duitse solarbranche verliest helft banen »
Audi
Audi had eigen concentratiekamp
Audi moet de eigen bedrijfsgeschiedenis herschrijven. Volgens een recent zelfonderzoek, was de voorloper van de Beierse autofabrikant dieper verstrikt in het systeem van de nationaal-socialistische dwangarbeid dan tot nu toe was aangenomen. De SS richtte speciaal voor ‘Auto Union’ een concentratiekamp in.
- Spiegel Online: Audi liet dwangarbeiders voor zich werken »
- WirtschaftsWoche: Audi erkent deelname Hitler-regime »
Woningnood
Berlijn vreest woningnood na mislukt referendum Tempelhof
De Berlijnse bevolking koos afgelopen zondag in een referendum vol overtuiging tegen het deels laten bebouwen van vliegveld Tempelhof. Velen zagen hun stem ook als een protest tegen de stijgende huurprijzen in de Duitse hoofdstad. Maar het tegenovergestelde dreigt te gebeuren. De beslissing dreigt het gebrek aan betaalbare woningen alleen maar te vergroten.
- Spiegel Online: Berlijn vreest woningnood na mislukt referendum Tempelhof »