Ga naar inhoud

Krantenkiosk: Namaak uit Duitsland, Scandinavië innovatiever en Krim schopt Schäubles budget in de war

Elke morgen snelt Duitslandnieuws de koppen uit de Duitse media. Een beknopt overzicht van politieke en economische onderwerpen. Vandaag: Na China komen de meeste nepproducten uit Duitsland, Scandinavische landen schoren beter op de innovatie-index dan Duitsland en crisis in Oekraïne brengt Schäubles uitgebalanceerde huishoudboekje van 2015 in gevaar.

Plagiaat

Duitsland na China de grootste producent van ‘nep’

De Duitse industrie als slachtoffer van ‘productpiraten’ uit China? In een aantal gevallen is dat zeker zo, maar een nieuw onderzoek toont aan dat na China de meeste ‘nep’ uit Duitsland komt.

Innovatie

Scandinavië innoveert meer dan Duitsland

Met een oproep om meer te innoveren opende bondskanselier Angela Merkel zondagavond ’s werelds grootste industriebeurs de Hannover Messe. Maar Duitsland neemt geen toppositie in bij de meest innovatieve landen van Europa. Slechts een vierde plaats is voor de oosterburen weggelegd en dat ligt vooral aan het achterblijvende onderwijs.

Krim-crisis

Oekraïne schopt Schäubles huishoudboekje in de war

Duitsland is van plan om komend jaar budgettair quitte te spelen. Maar de minister van Financiën Wolfgang Schäuble ziet de bui in het oosten hangen. Om Oekraïne te stabiliseren is volgens de minister geld nodig.

Lees de Duitslandnieuws nieuwsbrief »

Blijf op de hoogte van politiek en economisch nieuws uit Duitsland
Schrijf je in voor de Duitslandnieuws nieuwsbrief

Find this content useful? Share it with your friends!

Artikel door: