
Handelsoverschot
Brussel beslist vandaag of Duits handelsoverschot te groot is
Vorige week liet staatssecretaris Roth van Europese Zaken al doorschemeren dat Berlijn niet meer op ramkoers ligt met Brussel als het gaat om het Duitse handelsoverschot. Vandaag beslist de EU of het overschot te hoog is. Dinsdag toonde de Duitse regering voor het eerst in een officieel document de koerswijziging. Dat zorgt voor ergernis binnen de coalitie.
- Süddeutsche Zeitung: Brussel beslist vandaag of Duits handelsoverschot te groot is »
Vacatures
Duitsers studeren te veel in plaats van te werken
Het Duitse bedrijfsleven zit met de handen in het haar op zoek naar personeel. Eind vorig jaar stonden er nog 1 miljoen vacatures open, de industrie heeft 40.000 vakmensen nodig. Het gebrek aan mensen die aan de slag kunnen kan de Duitse groei in gevaar brengen. Voor een groot deel zijn de Duitsers zelf de schuldigen, zegt het VDI (Verband der Deutschen Ingenieure). “Duitsers studeren te veel.” Gevolg: Duitsland deïndustrialiseert.
- Rheinische Post: Duitsers studeren te veel »
RWE
Verval RWE treft Noordrijn-Westfalen hard
De miljardenverliezen van energiereus RWE treft de grootste deelstaat van Duitsland Noordrijn-Westfalen hard. De deelstaat met meer inwoners dan Nederland is zeer afhankelijk van het bedrijf. Bij gemeentes stroomt minder belastinggeld en dividend binnen, duizenden banen staan op het spel. Consumenten moeten rekening houden met een nog hogere energierekening.
Lang gold de Nederlandse ceo Peter Terium als de man waar mensen hun hoop op stelden. De opvolger van de autoritaire Jürgen Großmann viel op met zijn nuchtere aanpak en is een teamplayer. Na de presentatie van de dieprode cijfers van gisteren zien mensen een man zonder visie. Ook de Nederlandse dochter Essent werd in één klap miljoenen minder waard.
De vooruitzichten zijn somber. Nu wil Terium radicaal het roer omgooien. Als enige uitweg ziet hij de overstap op duurzame energie.
- Rheinische Post: Verval RWE treft Noordrijn-Westfalen hart »
- Die Welt: Met wijzen naar de ander komt RWE niet verder »
- Die Welt: RWE zet nu alles op de Energiewende »