
EEG-korting
Duitse industrie krijgt 5,1 miljard euro korting op de energierekening
Ondanks kritiek uit Brussel stijgt de korting voor de zware Duitse industrie op de stroomrekening. Dit jaar zijn in totaal 2.098 bedrijven vrijgesteld van het betalen van de EEG-heffing. Dat is de toeslag die ten goede komt aan de Energiewende. Het gaat in totaal om 5,1 miljard euro.
Vliegveld Berlijn
Hoofdplanner pechvliegveld Berlijn ontslagen
Vliegvelddirecteur Hartmut Mehdorn heeft de chef planning ontslagen. Regina Töpfer was er voor verantwoordelijk dat het vliegveld dat vorig jaar in gebruik moest worden genomen alsnog binnen afzienbare tijd zou openen. Maar een definitieve openingsdatum is nog steeds niet bekend. Ook haar opvolger staat nog niet klaar.
E-Plus
Telefonica wil bij overname E-Plus van KPN veel winkels sluiten
Maak er van twee maar één. Het Spaanse telecommunicatiebedrijf Telefonica neemt het Duitse E-Plus over van KPN en wil daarbij bijna de helft van de winkels sluiten. Het nieuwe moederconcern hoopt daarbij op een miljoenenbesparing in de verkoop en op het hoofdkantoor. Bovendien moet E-Plus O2 gaan heten.
- Wirtschaftswoche: Telefonica wil bij overname E-Plus van KPN veel winkels sluiten »