
Blijf op de hoogte van politiek en economisch nieuws uit Duitsland
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Duitse spoorwegen
Deutsche Bahn wil 50 miljard euro investeren
Deutsche Bahn-baas Rüdiger Grube verhoogt de druk op de regering in Berlijn. Hij wil alle winsten die binnen komen uit de infrastructuur investeren in spoorwegen en nieuwe treinen. Mogelijk blijft er dan geen dividend over die tot nu toe aan de overheid betaald werd. Rüdiger hoopt ook dat de nieuwste treintoestellen van Siemens, de ICE 3 al voor Kerst op het spoor kunnen worden toegelaten. Dat zou voor iets meer lucht op het spoor zorgen. Intussen heeft Verkehrsclub Deutschland berekend dat een rit met de trein naar bestemmingen buiten Duitsland in veel gevallen goedkoper is dan het vliegtuig te nemen.
- Spiegel Online: Deutsche Bahn wil 50 miljard euro investeren »
- Handelsblatt: DB hoopt op toelating nieuwe ICE-toestellen voor Kerst »
- Huffington Post: Naar het buitenland met trein vaak goedkoper dan met vliegtuig »
Corruptieschandaal
Voormalig financiële man van Siemens moet miljoenen betalen
Een schikking was voor de voormalige financiële man van Siemens Heinz-Joachim Neubürger veel goedkoper uitgevallen. Nu heeft de rechtbank hem veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 15 miljoen euro aan zijn zijn oude werkgever Siemens. Andere betrokkenen uit het smeergeldschandaal troffen een schikking van een half miljoen euro.
- Wirtschaftswoche: Voormalig financiële man van Siemens moet miljoenen betalen »
SPD-referendum
SPD-referendum kost een miljoen euro
Het referendum onder SPD-leden over de coalitie met de CDU nadert zijn doel. Al 300.000 leden hebben hun stem per brief ingestuurd. Zaterdagavond wordt de uitslag bekend gemaakt. Het hele referendum moet de sociaaldemocraten al meer dan een miljoen euro hebben gekost.
- Manager Magazin: SPD-referendum kost een miljoen euro »